Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 121 common:people_all_forms

Волейбол

Date: 23 лютого о 12:33, Refreshed 7 травня о 15:55

          Невід'ємною частиною фізичного розвитку і становлення як особистості в підлітковому віку є фізичне виховання школярів. Спортивні ігри - один із засобів фізичного виховання та розвитку особистості. Однією з найпопулярніших спортивних масових ігор, що набула широкого розповсюдження , у тому числі й у побуті, є волейбол.

Обсяг навчання в школі збільшується, збільшується й навантаження на організм дитини. Виникає необхідність засвоєння та переробки великої кількості інформації, а значить, підвищується напруження організму. Учні менше рухаються, більше сидять, у результаті виникає дефіцит м'язової діяльності. Це призводить до порушення статури, зору, підвищення артеріального тиску, накопичення зайвої ваги. Отже, шкільний спортивний гурток з волейболу пропонується для того, щоб учні більше рухались, розвивали фізичні якості, зберігали та зміцнювали своє здоров'я.

Заняття волейболом підвищують м'язово-рухові відчуття, покращують зоровий і кінестетичний контроль за виконанням певних рухів, сприяють розвитку кісток і збільшують період їх зростання, зменшують накопичення жирової тканини, розвивають силу, спритність, швидкість рухів, підвищують дієздатність вегетативних органів. Посилене постачання всіх тканин гормонами дозволяє стимулювати обмінні процеси організму, активність залоз внутрішньої секреції. Виразні зміни відбуваються в серцево-судинній системі: збільшується об'єм серця, ЧСС урізається, підвищується максимальний і мінімальний AT; сповільнюється швидкість кровотечі. Це свідчить про те, що серцево-судинна система функціонує економно. У процесі занять дихання урізається, хвилинний об'єм дихання поступово зменшується, збільшуються показники життєвої ємності легень (ЖЄЛ). Постійна взаємодія з м'ячем сприяє поліпшенню глибинного і периферичного зору, точності й орієнтуванню в просторі. Розвивається миттєва реакція на зорові й слухові сигнали. Гра у волейбол вимагає від учнів максимального прояву фізичних можливостей, вольових зусиль і уміння користуватися придбаними навиками. Виявляються позитивні емоції: життєрадісність, бадьорість, бажання перемогти. Розвивається відчуття відповідальності, колективізму, швидкість ухвалення рішень. Завдяки своїй емоційності гра у волейбол є засобом не тільки фізичного розвитку, але й активного відпочинку. Широкому розповсюдженню волейболу сприяє нескладне устаткування: невеликий майданчик, сітка, м'яч.

Мета - підвищення та збереження рівня здоров'я і функціональних можливостей організму учнів, всебічного вдосконалення фізичних здібностей на основі систематичних занять з волейболом та оволодіння високим рівнем техніко-тактичним діям.

Задачі:

1. Оздоровчі:

  •      удосконалення функціональних можливостей організму, розвиток основних життєзабезпечуючих систем;
  •      зміцнення здоров'я і сприяння правильному різносторонньому фізичному розвитку;
  •      зміцнення опорно-рухового апарату;
  •      формування знань щодо функціональної спрямованості фізичних вправ, їх ефективного використання для зміцнення здоров'я, проведення активного відпочинку та здорового способу життя;
  •      оволодіння основами оздоровчої діяльності, розвиток основних фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовленості учнів.

2. Освітні:

  •      навчання основам техніки переміщень і стійок, подачі м'яча, прийому і передачі м'яча, нападаючого удару;
  •      подальше вивчення і вдосконалення основ техніки і тактики гри;
  •      тактичні дії в нападі й захисті;
  •      придбання навику в організації і проведенні навчально-тренувальних занять;
  •      розвиток відчуття ритму і такту;
  •      виховання індивідуальних морально-вольових і психологічних якостей особистості.

3. Виховні:

  •      прищеплення інтересу до змагань;
  •      виховання любов до спорту;
  •      виховання бережливого ставлення до свого здоров'я й здоров'я оточуючих як найвищої соціальної цінності особистості;
  •      виховання інтересу, потреби і звички до систематичного виконання фізичних вправ;
  •      підвищення фізичної й розумової працездатності;
  •      формування адекватної самооцінки особистості, моральної самосвідомості, цілеспрямованості, впевненості у своїх силах, витримки;
  •      виховання культури поведінки, почуття такту і ввічливості, почуття власної гідності.

4. Розвивальні:

• розвиток фізичних якостей (швидкості, гнучкості, спритності, витривалості, координовані рухи, швидкість реакції, узгодження рухових дій, здатності до довільного розслаблення м'язів, вестибулярної стійкості, тощо);

• сприяння правильному фізичному розвитку, підвищення загальної фізичної підготовленості, розвиток спеціальних фізичних здібностей, необхідних для вдосконалення ігрового навику.

Загальна фізична підготовка. Для фізичного розвитку дітей у навчально-тренувальному процесі з юними волейболістами використовуються: гімнастичні і акробатичні вправи, легка атлетика, рухливі і спортивні ігри, а також заняття іншими видами спорту.

Спеціальна фізична підготовка. Основою для якісного оволодіння прийомами гри у волейбол є розвиток спеціальних фізичних якостей і рухових дій, специфічних для гри у волейбол. До них належать:

  •                    проявлення швидкості (реакції і частоти рухів);
  •                    поєднання швидкісно-силових якостей, що виявляються в більшості виконуваних у волейболі прийомів гри (стрибках, бігу, передачах, ударах);
  •                    акробатичній спритності й гнучкості;
  •                    витривалості при багатократному виконанні прийомів гри, пов'язаної з великою напругою нервово-м'язового апарату.

Основою підготовки учнів у спортивному гуртку з волейболу є універсальність в оволодінні техніко-тактичними прийомами гри.

Перший рік навчання. Навчання основам технічного переміщення, подачі, прийому і передачі м'яча, нападаючому удару, початкове навчання елементарним тактичним діям у нападі та захисті, стимулювання інтересу до змагань.

Другий рік навчання. Логічне продовження навчання технічному, тактичному арсеналу та фізичній підготовленості учнів.

Третій рік навчання. Основна увага приділяється фізичній та технічній підготовці, але зменшується кількість годин на фізичну підготовку та збільшується - на тактичну підготовку.

Четвертий рік навчання. Продовження техніко- тактичної підготовки юних волейболістів, а також знайомство з ігровою спеціалізацією за функціями гравців, участь у змаганнях.

П'ятий рік навчання. Удосконалення техніко-тактичної підготовки юних волейболістів, а також знайомство з ігровою спеціалізацією за функціями гравців, участь у змаганнях.

Програма з волейболу передбачає вивчення матеріалу протягом 5 років та розрахована на 144 години на рік, керівник гуртка (учитель) може ці години варіювати залежно від матеріально-технічної бази, кадрового забезпечення, кількості годин, виділених на опанування матеріалу, (але не більше 60 % від загальної кількості годин). Дана програма може бути використана в допрофільній підготовці спортивного напрямку.

Програма «Шкільний спортивний гурток з волейболу» передбачає проведення теоретичних і практичних занять. Спортивний гурток можуть відвідувати всі охочі за наявності дозволу від лікаря-педітра, що підтверджує відсутність протипоказань до занять цим видом спорту. Рекомендуємо починати заняття волейболом з 10 років. Кількість учнів у групах - не менше 16. Тривалість занять - 90 хвилин.

Головними принципами занять з волейболу є: систематичність, послідовність, індивідуальність та міцність знаний, умінь і навичок.

Програма розрахована на вивчення, закріплення, вдосконалення отриманих навичок й освоєння глибших прийомів (протягом року) вибраного виду спорту. Вона складається з наступних розділів:

  1. Загальних основ волейболу.
  2. Навчання основам техніки волейболу.
  3. Вивчення основи тактики гри.
  4. Основи фізичної підготовки у волейболі

4. Виховання фізичних якостей учнів засобами волейболу.

Дана програма з волейболу направлена на засвоєння дітьми теоретичних відомостей, оволодіння прийомами техніки і тактики, придбання навиків участі в грі і організації самостійних занять.

У ході вивчення даної програми з волейболу учні набувають знань про місце і значення гри в системі фізичного виховання, про структуру раціональних рухів в технічних прийомах гри, вивчають взаємодію гравця з партнерами в групових діях для успішної участі в грі.

Практичний розділ програми передбачає:

  •    оволодіння технікою основних прийомів нападу і захисту;
  •    формування навиків діяльності гравця спільно з партнерами на основі взаєморозуміння і узгодження;
  •    придбання  навиків організації і  проведення  самостійних занять з волейболу;
  •    сприяння загальному фізичному розвитку і направлене вдосконалення фізичних якостей стосовно даного виду спорту.

Рекомендується здача орієнтовних контрольних нормативів і участь у змаганнях (шкільних, міських і так далі).


Список літератури:

Попов В.В. Навчальна програма з позашкільної освіти спортивно-оздоровчого напряму. Програма гуртка «Волейбол».

Календарне планування гуртка з волейболу «Лідер»

ІІ семестр

(2 години на тиждень)

Час роботи щовівторка з 14.30-16.30 год

№ п/п

Тема

Дата

Примітка

31

Повторення вивчених елементів, рухів та прийомів.Повторення техніки безпеки під час занять.  Вплив фізичних вправ на організм людини. Розвиток спеціальної точності та тренування точності управління м’ячем.

10.01

 

32

Практична година

 

33

Спеціальні і фізична підготовка. Удосконалення вивчених передач.

17.01

 

34

Практична година

 

35

Удосконалення вивчених передач. Основна стійка, переміщення і зупинка.

24.01

 

36

Практична година

 

37

Вправи в парах з м’ячем. Техніка гри у волейбол.

31.01

 

38

Практична година

 

39

Нападаючий удар і блокування. Двостороння гра у волейбол.

07.02

 

40

Практична година

 

41

Удосконалення передач м’яча. Попередження травм, самоконтроль, групування при падіннях.

14.02

 

42

Практична година

 

 

43

Навчання стрибку і розбігу для нападаючих дій. Повторення вивчених передач. Верхня передача над собою і вперед.

21.02

 

44

Практична година

 

45

Тренування управління м’ячем. Нижня бокова і

пряма подачі.

28.02

 

46

Практична година

 

47

Техніка верхньої подачі. Удосконалення попередньо вивчених подач. Навчальна гра.

07.03

 

48

 

Практична година

 

49

Навчання та нападаючому удару. Ігри і естафети з елементами волейболу.

14.03

 

50

Практична година

 

51

Удосконалення вивчених передач. Верхньої та нижньої, прямої і бокової подач м’яча. Закріплення нападаючого удару

21.03

 

52

Практична година

 

53

Повторення правильного положення кистей і пальців. Техніка передачі м’яча через сітку в стрибку.

04.04

 

54

Практична година

 

55

Техніка виконання передачі м'яча, стоячи спиною до цілі. Відбивання м'яча кулаком

 

56

Практична година

 

57

Повторення, закріплення та узагальнення попередніх вивчених прийомі подач, приймання і нападу. Прийом м'яча в падінні.

18.04

 

58

Практична година

 

59

Повторення вивченого за рік. Інструкторська і судійська підготовка.

25.04

 

60

 

Практична година

61

Повторення вивченого за рік. Інструкторська і судійська підготовка.

16.05

 

62

 

Практична година

 

63

Контрольні випробування. Змагання між учнями школи.

23.05

 

64

Підбиваємо підсумки за рік. Заключне заняття. Подяка та нагородження учасників гуртка.

 

Графік роботи гуртка

Волейбол

Офіційні правила футболу

Посадова інструкція

Comments:
Only authorized users can leave comments.