Ласкаво просимо до нашої гімназії!!!
Волелюбні й мудрі від природи горяни з давніх – давен прагнули до науки та знань. Та не так легко було в ті часи здобувати освіту. До кінця 19 ст. школи в селі не було.
Як відомо з переказів односельців , перший приватний учитель з’явився в селі в 1898 році. Це був пан Лівонський, який давав уроки для дітей із заможних родин. Звичайно, ці уроки платні.
Таким був початок становлення школи в селі. Розпорядженням церковного комітету шкільної ради від 10 липня 1899 року в селі відкрито однокласну школу з планом на два класи. ( З архівних документів м. Івано – Франківська).
Це була гуцульська хата, яка складалася з одного класу, коридору та кімнати, де учні відбували покарання. Місце, де була побудована школа, називалося «Тренджерня».
В цьому ж році було побудовано навчальний корпус №2. До складу даного приміщення входила одна класна кімната розміром 8м /5м. Квартира для вчителів, яка складалася з двох кімнат, розміром 5м/3,5м кожна, коридору. Вона знаходилася в м. Кути та була призначена для розгляду спірних питань між селянами навколишніх сіл.
В цьому ж 1899 році в село приїхали працювати Децик Іван і Децик Марія, які працювали тут до 1920 року вчителями. (Записано із спогадів жителя села Устеріки Мороза Танасія Івановича 1908р.н.).
В 1916 році даний навчальний корпус було спалено в ході воєнних дій між російською та австро – угорською арміями.
З 1916 по 1929 рік навчання проводилося в пристосованому приміщенні ( будинку, який було побудовано для розваг панів за часів Герлічки). Цей будинок був розташований там, де тепер хата Масяка Василя Івановича.
З 1920 року по 1931 рік учителем в Устеріцькій чьотирьохкласній школі працював Ключевський Йосип Іванович. (Записано зі слів Гафича Івана Кузьмовича 1899 року народження).
В 1927 році було розпочато будівництво школи в Устеріках на тому місці, де була школа , що згоріла. Архітектура будови залишилася без змін. Будівництво було закінчено в 1929 році, тепер це шкільний корпус №2.
Будувалось це приміщення на кошти громади. Майстри, що вели будівництво, були жителями села. Це Жиколяк Юрій та Недоходюк Юрій Іванович. Будівництво проходило під керівництвом Ключевського Йосипа Івановича.
З 1931 року по 1935 рік вчителем Устеріцької чотирикласної школи працювала Моляк Розалія Василівна. Під її керівництвом учні часто виступали перед своїми батьками з концертами та виставами.
З 1935 по 1939 рік тут учителювала Заемцувна Еунія. В той час налічувалося 35-40 учнів. В 1939 році територію села Устеріки та навколишніх сіл зайняли радянські війська. Площа біля школи стала місцем зборів та мітингів. Першим учителем школи, яка стала початковою , на 1939- 1940рік призначили – Назаревича Остапа Остаповича , який мав освіту , але не педагогічну.
В 1940 – 1941 роках в школу було направлено двох учителів з педагогічною освітою: Кравцова Віктора Івановича, В’юненко Євгена Євгеновича. В школу ходили всі діти шкільного віку, а також була організована вечірня школа для дорослих, де неписьменні жителі села вчилися читати і писати.
З 1941 по 1944 року школа не працювала. Весною 1945 року школа почала працювати. В село було направлено вчителя Шелембена Григорія Миколайовича. В 1946-1947 роках в школі вже були чотири класи, де працювало двоє вчителів: Шелембен Г.М., завідуючий початковою школою і класовод 2-4 класів та Лозинська Варвара Іванівна, класовод 1 і 3 класів. З 1946 по 1948 роки в присілку Зелена Яма с. Устеріки працювала філія початкової школи. В 1948 році філія ліквідована за браком учнів. В 1950 році школа переходить на семирічну освіту. Директором призначають Шелембена Г.М. В 1961 році було побудовано навчальний корпус №1.
З 1961 по 2019 рік директорами гімназії були:
Савчук Лідія Василівна; Романюк Олексій Володимирович; Шкрібляк Петро Васильович; Савіцька Катерина Михайлівна; Бельмега Дмитро Дмитрович; Цісарук Юрій Миколайович; Маротчак Андрій Васильович; Дутчак Ольга Танасіївна; Бельмега Галина Йосипівна; Бруч Віталій Іванович.
На даний час у нашій гімназії працюють різноманітні гуртки, комп’ютерний клас та затишні класні кімнати. Біля гімназії побудоване спортивне поле та ігровий майданчик. Діти не тільки здобувають знання, а й цікаво проводять дозвілля.